• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Дошкільне відділення "Рукавичка"

/Files/images/садик.png

Наш садочок – велика сім’я,

Друзів радісних сонячне коло.

Це куточок планети Земля,

Мальовнича природа навколо.

Тут співають в саду солов’ї,

Вітер коси березам сплітає,

Непомітно тут діти малі

Як гриби від дощу виростають.

Нормативно-правові документи в галузі дошкільної освіти

1 Закон України «Про освіту»

2. Закон України «Про дошкільну освіту»

3. Базовий компонент дошкільної освіти в Україні (нова редакція).

4. Закон України «Про фізичну культуру і спорт» від 24 грудня 1993 р. №3808-ХІІ, зі змінами від 18 червня 1999 р.

5. Закон України «Про охорону дитинства» від 26 квітня 2001 р. №2402-ІІІ, зі змінами від 24 квітня 2008 р.

6. Закон України «Про Державний Гімн України» від 6 березня 2003 р. №602-ІV.

7. Конвенція про права дитини.

8. Концепція Державної цільової програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року (№1721-р від 27.08.2010).

9. Конституція України

10. Про затвердження Нормативів наповнюваності груп дошкільних навчальних закладів (ясел-садків) компенсуючого типу, класів спеціальних-загально-освітніх шкіл (шкіл-інтернатів), груп подовженого дня і виховних груп загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів та порядку поділу класів на групи при вивчені окремих предметів загальноосвітніх навчальних закладах (наказ МОН України №128 від 20.02.2002).

11. Порядок створення, реорганізації та ліквідації навчально-виховних закладів, затверджений постановою Кабінету Міністерства України від 05.04.1994.

12. Програма розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт», затверджена міністерством освіти і науки України (наказ від 21.05.2012 №604).

13. Про організацію обліку дітей дошкільного віку (лист МОН України №1/9-263 від 07.05.2007 р.).

14. «Про організацію короткотривалого перебування дітей у дошкільних навчальних закладах» (лист МОН України №1/9-577 від 29.07.2011 р.).

15. Рекомендації щодо порядку використання державної символіки в навчальних закладах України, затверджені наказом Міністерства освіти і науки України від 7 вересня 2000 р. №439.

16. Національна стратегія розвитку освіти в Україні на період до 2021 року.

Режим роботи

групи дошкільного відділення "Рукавичка"

НВК № 14

/Files/photogallery/ссс.jpg

8.00 – 8.15 – прийом дітей;

8.15 – 9.00 – індивідуальна робота, ігри, розваги, гімнастика;

9.00 – 9.30 – сніданок;

9.30 – 10.00 – індивідуальна робота, ігри;

10.00 – 11.00 – заняття;

11.00 – 11.45 – ігри на свіжому повітрі;

11.45 – 12.00 – підготовка до обіду;

12.00 – 12.30 – обід;

12.30 – 13.00 – підготовка до сну;

13.00 – 15.00 – сон;

15.00 – 15.30 – підйом, оздоровчі процедури;

15.30 – 15.45 – полуденок;

15.45 – 17.00 – міні-заняття, прогулянка на вулиці;

17.00 – зустріч з батьками, повернення додому.

Вихідні дні: субота, неділя, святкові.

Освітні програми

Перелік освітніх компонентів,

визначених освітніми програмами

Програмно-методичне забезпечення освітнього процесу дошкільного відділення «Рукавичка» НВК № 14 забезпечено переліком навчальних видань, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання в дошкільних навчальних закладах у 2019/2020 навчальному році.

Зміст освітнього процесу у дошкільному відділенні на 2019-2020 н.р. визначався Базовим компонентом дошкільної освіти, Програмою розвитку дитини дошкільного віку «Дитина».

«Дитина», освітня програма для дiтей вiд 2 до 7 рокiв (наук. кер. Огнев’юк В.О., авт. колектив – Бєлєнька Г.В., Богініч О.Л., Богданець- Білоскаленко Н.І. та інші) – нова редакція 2016 р.;

Освітню програму для дітей від 2 до 7 років «Дитина» рекомендовано Міністерством освіти і науки України (лист МОН України № 1/11-16163 від 09.11.2015 р.; науковий керівник Огнев’юк В.О., ректор Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор філософських наук, проф., академік НАПН України).

Програма зорієнтована на цінності та інтереси дитини, урахування її вікових можливостей, на розвиток дітей до пізнання, активності, відкритості до взаємодії і спілкування з оточуючим світом, на збереження дитячої субкультури, на ампліфікацію дитячого розвитку, взаємозв’язок усіх сторін життя малюка.

Освітню програму «Дитина» адресовано вихователям і батькам дітей дошкільного віку, сімейним педагогам (гувернерам), студентам, аспірантам, викладачам та всім хто опікується освітою дітей дошкільного віку.

Програмові завдання програми «Дитина» структуровані за лініями Базового компоненту. Назви розділів відповідають назвам освітніх ліній інваріантної складової Державного стандарту дошкільної освіти, а саме:

«Особистість дитини»,

«Дитина в соціумі»,

«Дитина у природному довкіллі»,

«Дитина у світі культури»,

«Гра дитини»

«Дитина у сенсорно-пізнавальному просторі»,

«Мовлення дитини»,

та варіативної складової:

«Подорожуємо у світ англійської мови»,

«Комп’ютерна грамота»,

«Шахи»,

«Хореографія».

У змісті викладено інформацію оптимального обсягу, що відповідає віковим можливостям дітей дошкільного віку, яскраво простежуються засади компетентнісного підходу до розвитку особистості.

Розподіл програмового матеріалу окремих розділів здійснено посезонно.

Зміст програми уможливлює інтеграцію різних видів діяльності, що зазначено у тематиці розділів освітньої програми.

/Files/images/skazki_detyam.jpg

ПРОБЛЕМА, НАД ЯКОЮ ПРАЦЮЄ ДОШКІЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ « РУКАВИЧКА»

у 2019-2020 н.р.

«Формування життєвої компетентності дошкільника через основні лінії розвитку Базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Дитина»

Основні завдання:

- Формування здоров’язберігаючої компетентності дітей шляхом активізації рухового режиму та забезпечення доступних знань та умінь про здоровий спосіб життя.

- Продовжувати розвивати художні і творчі здібності дітей.

- Формування у вихованців навичок спілкування і ефективної взаємодії з іншими дітьми,дорослими людьми.

- Формування культурних навичок поведінки дошкільників у процесі ознайомлення з традиціями народу та культурою суспільства.

- Продовжувати сприяти формуванню національної свідомості дошкільників засобами народознавства.

- Створення системи співпраці між дошкільною освітою та початковою освітою.

- Розвиток взаємопідтримки у відносинах педагог-батьки-діти

/Files/photogallery/рис.jpg

Шановні батьки!

Ми живемо серед людей, тож від нашої поведінки залежить не тільки ставлення до нас оточуючих, а й наш успіх в суспільстві: за тим, як людина розмовляє, одягається, поводиться за столом, завжди можна визначити, вихована вона чи ні. Нам усім, без сумніву, хочеться, щоб наші малюки виросли ввічливими, добрими, вихованими, щоб вони вели себе пристойно в суспільстві. а для цього вони мають знати і розуміти правила етикету.

Навчіть своїх дітей:

правил поведінки в дитячому садку:

- завжди вітатися з вихователем, працівниками дитячого садка та дітьми; - слухати вихователя, не плакати, не пустувати; - не ламати іграшки, не рвати книги, берегти все; - не йти з дитячого садка без дозволу; - сперечатися треба чесно, принципово, не ображаючи один одного, не допускати переходу суперечки у сварку; - не звертати уваги на тих, хто хоче образити, дражнити, просто потрібно відійти від них; - не ображати нікого, не дражнити; - розв'язувати проблеми за допомгою слів, а не кулаків; - поступатися, шукати вихід із складних ситуацій; - уміти миритися, не сваритися.

мовленнєвому етикету:

- говорити чітко і спокійно, стежити за силою звуку, ніколи не підвищувати голосу, не кричати; - вживати чарівні слова у зверненні до дорослих людей та суспільстві; - до дорослого звератися на "Ви"; - ніколи не вживати нецензурних, брутальних слів, адже це не прикрашає людину, а навпаки - принижує її інтелект.

золотих правил спілкування:

- дотримуватися правил хорошого тону під час спілкування; - посміхатися, дивитися людині в очі, коли вітаєшся і розмовляєш з нею. Це свідчить про щирість і чесність, якщо хочеш, щоб до тебе добре ставилися, будь і ти добрим до інших; - ніколи не перебивати розмову людей, а дочекатися, коли розмову закінчать; коли розмовляють дорослі, не слід втручатися в їхню розмову і щось додавати, заперечувати чи стверджувати, коли тебе не питають; - завжди говорити правду, бо брехня не робить людині честі. У народі кажуть: "Шила в мішку не сховаєш"; - просити вибачення тоді, коли щось зробив ненароком або справді хочеш виправитися, розуміючи свою провину; - вчіть дитину шанувати старших. Пам'ятайте! Як ви ставитеся до своїх батьків, так і ваші діти ставитимуться до вас.

/Files/photogallery/саддд.jpg

Матеріально-технічне забезпечення

Дошкільне відділення розташовано в одноповерховій окремій будівлі.Було відкрито в 2011 році. Проектна потужність дошкільного відділення складає 20 місць, 1 групу. На даний час функціонуює 1 змішана група. Приміщення, поділені на навчально –ігрову зону , роздягальню , спальню, туалет, всі приміщення обладнані необхідним твердим і м’яким інвентарем.

/Files/images/sadochok/photo_2019-06-25_11-29-21.jpg

Група має окремий майданчик з зеленими насадженнями. Ігровий майданчик для дітей знаходиться в безпосередній близькості від входу в приміщення.

/Files/images/sadochok/photo_2019-06-25_11-29-44.jpg

На території облаштовано ігровий пішохідний перехід для вивчення дітьми правил дорожнього руху.

Навчально-матеріальне забезпечення відповідає вимогам Закону України «Про дошкільну освіту», Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», затвердженого наказом МОН від 11.09.02 №509, типовому переліку обов'язкового обладнання навчально-наочних посібників та іграшок в дошкільних навчальних закладах», СанПіН №3231-85 влаштування і утримання дитячих дошкільних закладів.

В груповому приміщенні створені необхідні умови для якісної організації життєдіяльності дітей. Група е стетично оформлена , затишна, впорядкована меблями відповідно до віку дітей, відповідає гігієнічним та санітарним вимогам. Предметно - ігрове середовище сприяє всебічному розвитку вихованців та відповідає вимогам програми. Ігрова зона обладнана в достатній кількості навчальним та ігровим матеріалом.

Наявність медикаментів відповідає переліку надання першої медичної допомоги. Забезпечений проточною водою є кварцова лампа для проведення профілактичної обробки приміщень та обладнання від захворювань.

У закладі є необхідна кількість інвентаря, який промаркований та використовується за призначенням, постійно поповнюється, оновлюється.

Будівля знаходиться у належному стані і відповідає санітарно-гігієнічним нормам. за потреби щороку проводиться поточний ремонт приміщень

У групі є окремі куточки для зберігання посуду.

Навчально-матеріальна база оновлюється поступово. В перспективних планах відділення подальше придбання сучасного обладнання. Фінансове забезпечення діяльності навчального закладу здійснюється у відповідності до Закону України «Про дошкільну освіту» та кошторису закладу.

/Files/photogallery/ррррр.jpg

Аналіз роботи дошкільного відділення "Рукавичка" за 2018-2019н.р.

Протягом навчального року група дошкільного відділення «Рукавичка» продовжувала працювати за Базовою програмою від 2 до 7 «Дитина».

Навчально-виховний процес дошкільного закладу був спрямований на вирішення головної методичної мети «Формування життєвої компетентності дошкільника через основні лінії розвитку Базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Дитина». Основними завданнями було:

- Формування здоров’язберігаючої компетентності дітей шляхом активізації рухового режиму та забезпечення доступних знань та умінь про здоровий спосіб життя.

- Продовжувати розвивати художні і творчі здібності дітей.

- Формування у вихованців навичок спілкування і ефективної взаємодії з іншими дітьми,дорослими людьми.

- Формування культурних навичок поведінки дошкільників у процесі ознайомлення з традиціями народу та культурою суспільства.

- Продовжувати сприяти формуванню національної свідомості дошкільників засобами народознавства.

- Створення системи співпраці між дошкільною освітою та початковою освітою.

- Розвиток взаємопідтримки у відносинах педагог-батьки-діти.

Групу відвідувало 14 дітей. Із них 7 хлопчиків та 7 дівчаток. П’ятеро дітей із багатодітних сімей,одна-із малозабезпеченої.

Вихованці групи-це діти 5-7 року життя. До кінця року вони змінилися в багатьох відношеннях,у тому числі із психологічної точки зору. Увага стала стійкішою,почався розвиток довільного відтворення і запам’ятовування. Помітні зміни у спілкуванні з оточуючими. Діти з цікавістю спілкуються з близькими дорослими,відносяться до них доволі довірливо,намагаються наслідувати,хоч і не завжди позитивні якості. Це проявляється і у спілкуванні з однолітками,потреба в якому зросла. Діти розуміють своє місце в групі,вони знайшли своє коло спілкування. Малюки вчаться взаємодіяти між собою,поважати один одного,хоча це і не завжди вдається,адже поставити чужі інтереси вище своїх їм іще важко. Ми як вихователі,намагаємося встановити довірливі стосунки з дітьми,щоб мати можливість обережно втручатись у сферу спілкування дошкільників. Доволі сильно зросла самостійність наших вихованців. Вони увесь час прагнуть допомогти та зробити щось самостійно. Це і чергування на заняттях,у куточку природи,сервірування столів до сніданку та обіду,праця на ігровому майданчику та в іграшковій зоні.

На кінець року діти вміють спостерігати за об’єктами та явищами природи,прагнуть пізнати суть усього,що їх оточує. Уміють правильно визначати стан погоди і відмічають його на календарі в куточку природи. Розрізняють назви дерев ,кущів та квітів,які ростуть в нашій місцевості. Знають диких і свійських тварин та їх дітей,а також птахів - перелітних та зимуючих. Малюки з захопленням грають в ігри:дидактичні,

рухливі,настільно-друковані,сюжетно-рольові. Діти освоїли рахунок

прямий та зворотній в межах 10,розрізняють порядкову та кількісну лічбу,орієнтуються у просторі,знають плоскі та об’ємні геометричні фігури.

Збагатилося і мовлення дітей,їхній словниковий запас. Вони знають всі букви українського алфавіту,визначають голосні і приголосні звуки,Ділять слова на склади,вміють зливати склади,деякі з дітей,що ідуть в школу, читають по складам. Малята 6-7 року життя навчилися писати елементи букв.

Зросла пізнавальна активність. Діти хочуть знати все,що відбувається навкруги і постійно просять щось пояснити. Тому ми можемо зробити висновок,що діти наші розвиваються повноцінно .

Протягом року в групі працював гурток «Талановиті пальчики»,тут діти з цікавістю та наполегливістю виготовляли різні вироби із паперу та покидькового матеріалу.

По результатам моніторингу на кінець навчального року діти групи досягли 100% достатнього рівня знань.

У майбутньому необхідно більше працювати з трафаретами,краще орієнтуватись у просторі,удосконалювати вміння працювати з ножицями,розвивати творчі здібності.

За навчальний рік ,відвідування дітьми дошкільного закладу склало

1278 дітоднів,що становить -57,8%,середня захворюваність- 2,9 %

На протязі року велась активна робота з батьками. Вони залучались до посильної участі в оснащенні предметно-розвивального середовища в групі. Ми намагаємось наладити партнерські стосунки,розширити та осучаснити предмети розмов,спектр обговорення можливих проблем. З цією метою проводяться збори, бесіди. консультації,анкетування,тематичні виставки,свята та розваги.

У майбутньому ми плануємо ще більше стимулювати інтерес батьків до життя дітей у дитячому садку,розвивати взаємопідтримку у відносинах

педагог-батьки-діти.

Моніторинг компетентності дітей

дошкільного віку

відповідно до програми « Дитина»

в 2018 – 2019 н.р.

( змішана група - 1)

Всього по дошкільному відділенню станом на 30.09.2018 – 14 за списком

Обстежено - 14

Станом на 31.05.2019 – 14 дітей за списком, обстежено – 12 дітей

Молодший вік Вересень – 3 дитини
Травень – 3 дитини
Розділи програми «Дитина» В Д С Н
Вересень Травень Вересень Травень Вересень Травень Вересень Травень
« Здоров’я та фізичний розвиток» 0 0 0 66,7% 33,3% 33,3% 66,7% 0
« Мовлення дитини» 0 0 0 33,3% 66,7% 66,7% 33,3% 0
« Дитина в соціумі» 0 0 0 33,3% 66,7% 66,7% 33,3% 0
« Гра дитини» 0 0 66,7% 66,7% 33,3% 33,3% 0
« Дитина у природному довкіллі» 0 0 0 66,7% 66,7% 33,3% 33,3% 0
« Дитина у сенсорно – пізнавальному просторі» 0 0 0 33,4% 66,7% 66,6% 33,3% 0
« Дитина у світі культури: Образотворча майстерня» 0 0 0 33,4% 33,3% 33,3% 66,7% 33,3

Середній вік
Вересень - 4
Травень - 2
Розділи програми «Дитина» В Д С Н
Вересень Травень Вересень Травень Вересень Травень Вересень Травень
« Здоров’я та фізичний розвиток» 0 0 0 50% 100% 50% 0 0
« Мовлення дитини» 0 0 0 50% 100% 50% 0 0
« Дитина в соціумі» 0 0 0 50% 100% 50% 0 0
« Гра дитини» 0 0 100% 100% 50% 0 0
« Дитина у природному довкіллі» 0 0 0 100% 100% 0 0 0
« Дитина у сенсорно – пізнавальному просторі» 0 0 0 50% 100% 50% 0 0
« Дитина у світі культури: Образотворча майстерня» 0 0 0 50% 100% 50% 0 0

Рівень розвитку дітей старшого дошкільного віку за кваліметричною моделлю
Старший вік:
Вересень - 7
Травень: -7
Вересень Травень
Група Дітей Низький Середній Достатній Високий Низький Середній Достатній Високий
Загального розвитку 7 0 0 3 43% 4 57% 0 0 0 0 1 14% 5 72% 1 14%

/Files/photogallery/нннн.jpg

Пріоритетний напрямок роботи дошкільного відділення – національно-патріотичне виховання дошкільників

До основних завдань патріотичного виховання дошкільнят належать:

· формування любові до рідного краю (до рідного дому,

· сім'ї, дитячого садка, міста);

· формування духовно-моральних взаємин;

· формування любові до культурного спадку свого народу;

· виховання любові, поваги до своїх національних особливостей;

· почуття власної гідності як представників свого народу;

· толерантне ставлення до представників інших національностей, до ровесників, батьків, сусідів, інших людей.

/Files/photogallery/Lenovo_A1000_IMG_20180912_100120.jpg


/Files/photogallery/IMG_20180307_104025.jpg/Files/photogallery/Lenovo_A1000_IMG_20180124_112028.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 702

Коментарi