/Files/photogallery/ффф.png Шановні батьки!

Ви маєте змогу зарєєструвати свою дитину на чергу у дошкільне відділення НВК №14 у зручній електронній формі.

Для цього Вам необхідно:

  1. викачати з цієї сторінки бланк заяви;
  2. заповнити заяву;
  3. надіслати заяву на адресу закладу 25705138@mail.gov.ua

Також на сайті Ви маєте змогу переглянути чергу в дошкільне відділення (черга за віком)

Зверніть увагу!

/Files/photogallery/булінг.gif

Протидія булінгу та домашнього насильства

Національна дитяча " гаряча лінія"

0-800-500-225

(безкоштовний з мобільних та стаціонарних номерів телефонів по всій території України)

116 111

(безкоштовний для абонентів КиївСтар та Лайфселл)

Дитяча телефонна лінія щодо булінгу – 116 000

Лінія є абсолютно безкоштовною, анонімною та конфіденційною.

Уповноважений Верховної Ради

з прав людини:

0 800 50 17 20

Уповновавжений Президента України

з прав дитини:

044-255-76-75

Центр надання безоплатної правової допомого:

0800213103

Національна поліція України:

102

Види булінгу в дитсадку

Булінг (від англ. to bull — переслідувати) — свідома агресивна поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої. Булінг у ДНЗ (ЗДО) може проявлятися як тиск: психологічний фізичний. Часто діти застосовують і фізичний, і психологічний тиск на жертву. Наприклад, образи, приниження, ігнорування, непоступливість, погрози, побиття під час ігор.

Порядок подання та розгляду заяв

про випадки булінгу (цькування) у закладі освіти

1. Заяву про випадки булінгу у закладі освіти має право подати будь-який учасник освітнього процесу.

2. Заява подається керівнику закладу освіти відповідно до Закону України «Про звернення громадян».

3. Здобувач освіти, який став свідком булінгу у школі, зобов’язаний повідомити про це вчителя, вихователя, психолога або безпосередньо керівника закладу освіти.

4. Педагог або інший працівник закладу освіти, який став свідком булінгу або отримав повідомлення про факт булінгу від здобувача освіти, який був свідком або учасником булінгу, зобов’язаний повідомити керівника закладу освіти про цей факт.

5. Керівник закладу освіти має розглянути звернення.

6. Керівник закладу освіти створює комісію з розгляду випадків булінгу, яка з’ясовує обставини булінгу.

7. Якщо випадок цькування був єдиноразовим, питання з налагодження мікроклімату в дитячому середовищі та розв’язання конфлікту вирішується у межах закладу освіти учасниками освітнього процесу.

8. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то керівник закладу освіти повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

9. Здобувач освіти може звернутись на гарячу лінію ГО «Ла Страда - Україна» з протидії насильству в сім’ї або із захисту прав дітей; до соціальної служби з питань сім’ї, дітей та молоді; Національної поліції України; Центру надання безоплатної правової допомоги. Після отримання звернення дитини, відповідна особа або орган інформує керівника закладу освіти у письмовій формі про випадок булінгу. Керівник закладу освіти має розглянути таке звернення та з’ясувати всі обставини булінгу.

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) у закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу

1. Керівник закладу освіти має розглянути звернення.

2. Керівник закладу освіти створює комісію з розгляду випадків булінгу, яка з’ясовує обставини булінгу.

3. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то керівник закладу освіти повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

4. Особи, які за результатами розслідування є причетними до булінгу, несуть відповідальність відповідно до частини другої статті 13 (вчинення правопорушень за статтею 1734) Кодексу України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., № 51, ст. 1122).

Закон України щодо протидії булінгу та домашньму насильству

План заходів

щодо запобігання булінгу в дошкільному відділенні « Рукавичка»

Назва заходу
1. Провести перевірку приміщень, місць які можуть бути потенційної небезпечними для вчинення булінгу.
2. Розробити та оприлюднити план заходів з запобіганням та протидією булінгу. *Розмістити на сайті дану інформацію та телефони довіри .
3. Провести виробничу нараду з трудовим колективом , детально обговорити дану інформацію, вичитати лист Міністер ства освіти і науки України від 29.01 2019 року № 1/11-881 щодо запобігання булінгу серед дошкільників . *Створити комісію з розгляду випадків булінгу при необхідності.
4. Провести анкетування батьків дошкільників на визначення усвідомленості дітей , що таке дружба та образи (булінг).
5. Бесіда з батьками за круглим столом «Роль сім’ї у вихованні дошкільника». (Контроль батьків за перебуванням дітей в соціальних мережах, перегляду мультиків з ознаками булінгу)» .
6. Провести батьківські збори спільно з представником правоохоронних органів «Проблема булінгу та її запобігання», «Як з визначити учасників булінгу? Відповідальність батьків та штрафи».
7. Виготовлення розгорток для батьків «Про запобігання булінгу» «Телефони довіри – порятунок від булінгу».

Адміністративні стягнення за булінг

5 мультфільмів, які навчають

цінувати кожного

1. «Жив собі чорний кіт»

Мультфільм про те, як живеться чорному коту. Через людськізабобони з ним ніхто не спілкується, тому він опинився у повній ізоляції.Всьому причина – чорний колір його шерсті. Що відчуває кошеня,наскільки йому сумно і самотньо? Про це ніхто навіть не замислюється.Щоб не мати клопіт, усі його намагаються обійти десятою дорогою. Однакварто котові забруднитися у білу фарбу – ставлення до нього вмитьзмінюється.

2.Мультфільм «Про пташок»

Історія про зграю горобчиків, які спілкуються між собою, сидячи надротах. До них прилетіла доброзичлива чуднувата пташка, зовсім несхожа на них, тому горобці не прийняли її до гурту, хоча вона цьогохотіла. Щоб позбутися настирної гості, спільнота горобців спочатку їїігнорує. Потім закльовує, намагаючися зігнати зі спільного дроту, нерозуміючи, які саме наслідки це може мати для них самих.

3. «Вірте у любов, вірте у Різдво»

Це історія про їжачка на ім’я Генріх, який уперше прийшов до нового класу. Вінби з радістю подружився з однолітками, однак спілкуватися і гратися йомузаважають колючки, через які він і сам страждає. Минає час, і напередодніРіздва Генріх помічає, що однолітки шепочуться і сміються за його спиною.Коли засмучений їжачок виходить на шкільне подвір’я, його чекаєнесподіванка – подарунок від однокласників, завдяки якому вони зможутьдружити і гратися!

4. «Курка, яка несла всяку всячину»

Це історія про курку, яка мріяла про діточок, і одного разу вона знесла 7яєць, з яких вилупилося 6 курчаток і один… маленький екскаваторчик. Навідміну від чорного кота, не зважаючи на те, що екскаваторчик був нетакий, як курчата, батьки його любили і ставились так само, як і до

інших.

5. «Гидке каченя»

«Гидке каченя» – всесвітньо відома казка данського письменника ГансаКрістіана Андерсена. Вперше вона була опублікована у 1843 році. Цеісторія про маленьке лебеденя, яке з незрозумілих причин потрапило дородини качок. Тільки-но вилупившись із яйця, воно отримало прізвиськоГидке каченя за свою непоказну зовнішність, відмінну від «родичів».

Адміністративні стягнення за булінг

булер адміністративне стягнення
штраф громадські роботи
будь-який учасник освітнього процесу 50–100 нмдг 20–40 год
повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення
100–200 нмдг 40–60 год
група осіб 100–200 нмдг 40–60 год
малолітні або неповнолітні особи віком 14–16 років 50–100 нмдг 20–40 год
повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення
100–200 нмдг 40–60 год

нмдг — неоподатковуваний мінімум доходів громадян (= 17 грн)

Зауважте!

Відповідальність нестиме також керівник закладу освіти, який не повідомить поліцію про випадки булінгу:

· штраф 50–100 нмдг

· або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до 12% заробітку.

Учасники освітнього процесу

право обов’язок примітка
здобувачі освіти (учні)
· захист під час освітнього процесу від булінгу (цькування) · отримання соціальних та психолого-педагогічних послуг як особа, яка постраждала від булінгу (цькування), стала його свідком або вчинила булінг (цькування) · повідомляти керівництво закладу освіти про факти булінгу (цькування) стосовно здобувачів освіти, педагогічних, науково-педагогічних, наукових працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком яких вони були особисто або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб ст. 53
педагогічні працівники (вчителі)
· захист під час освітнього процесу від будь-яких форм насильства та експлуатації, у тому числі булінгу (цькування), дискримінації за будь-якою ознакою, від пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю · повідомляти керівництво закладу освіти про факти булінгу (цькування) стосовно здобувачів освіти, педагогічних, науково-педагогічних, наукових працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком якого вони були особисто або інформацію про які отримали від інших осіб, вживати невідкладних заходів для припинення булінгу (цькування) ст. 54
батьки
· подавати керівництву або засновнику закладу освіти заяву про випадки булінгу (цькування) стосовно дитини або будь-якого іншого учасника освітнього процесу · вимагати повного та неупередженого розслідування випадків булінгу (цькування) стосовно дитини або будь-якого іншого учасника освітнього процесу · сприяти керівництву закладу освіти у проведенні розслідування щодо випадків булінгу (цькування) · виконувати рішення та рекомендації комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти ст. 55
Вкладення
Кiлькiсть переглядiв: 283

Коментарi