• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Дистанційна освіта

/Files/images/distantsyne_navchannya/1.jpg/Files/images/distantsyne_navchannya/2.jpg

Нове Положення було затверджено наказом МОН від 8 вересня 2020 року №1115 і зареєстровано в Міністерстві юстиції 28 вересня 2020 року за №941/35224.

Дистанційна форма здобуття освіти залишається виключно добровільною і потребує подання відповідної заяви про зарахування/переведення від батьків. Але відтепер для навчання за дистанційною формою учням не потрібно мати високий рівень навчання (10-12 балів) – таку можливість має будь-який учень для реалізації індивідуальної освітньої траєкторії.

Технології дистанційного навчання в різних формах здобуття освіти (денній, вечірній, педагогічному патронажі тощо) можуть використовуватися для проведення оцінювання, консультацій, вивчення окремих тем з предмета.

Також їх можна використовувати для надання додаткових психолого-педагогічних і корекційно-розвиткових послуг для осіб з особливими освітніми потребами, якщо в населеному пункті, де проживає учень, відсутні відповідні фахівці, що надають такі послуги.

Технології дистанційного навчання дозволяють продовжувати освітній процес під час карантину та інших надзвичайних обставин (без переведення учнів на дистанційну форму).

У документі також врегульовано можливість організації змішаного навчання. Заклад освіти може визначити такий режим роботи, за якого учні почергово відвідують заклад освіти для очних занять, решту часу навчаючись дистанційно.

Положення передбачає, що обов’язково мають враховуватися інтереси учнів під час дистанційного навчання:

організація освітнього процесу має забезпечувати регулярну та змістовну взаємодію вчителів з учнями;

під час дистанційного навчання мають створюватися умови для забезпечення повноцінної участі в освітньому процесі осіб з ООП з обов’язковим урахуванням індивідуальної програми розвитку;

заклад освіти забезпечує регулярне відстеження результатів навчання учнів, а також за потреби надання їм підтримки в освітньому процесі;

для учнів, які не можуть взяти участь у синхронному режимі взаємодії з поважних причин, заклад забезпечує використання інших засобів комунікації, доступних для учнів – телефонного, поштового зв’язку тощо;

організація освітнього процесу обов’язково здійснюється з дотриманням вимог щодо захисту персональних даних, а також санітарних правил і норм щодо формування розкладу навчальних занять, вправ для очей та постави, безперервної тривалості навчальної діяльності з технічними засобами навчання, часу для виконання домашніх завдань тощо.

З метою забезпечення прав педпрацівників у Положенні вказано, що організація дистанційного навчання має здійснюватися у межах їх робочого часу.

У межах своєї автономії заклад освіти самостійно визначатиме механізм моніторингу і контролю якості дистанційного навчання в закладі освіти. Спосіб, у який керівник закладу здійснюватиме контроль за виконанням освітніх програм учнями та педпрацівниками, схвалюватиме педрада.

Всеукраїнська школа онлайн

Рекомендуємо скористатися послугами Всеукраїнської школи онлайн (для учнів 5-11 класів) https://lms.e-school.net.ua/guide. Платформа містить відеоуроки, тести та матеріали для самостійної роботи з 18 основних предметів: (українська література, українська мова, біологія, біологія та екологія, географія, всесвітня історія, історія України, математика, алгебра, алгебра і початки аналізу, геометрія, фізика, хімія, мистецтво, основи правознавства, природознавство, англійська мова та зарубіжна література).

Вимоги до учасників дистанційного навчання, визначені чинним законодавством України.

· Учителі фіксують у журналі присутність учнів під час проведення онлайн-уроків.

· Не менше 50% навчального часу проходить в онлайн-режимі.

· Прохання до батьків: своєчасно попереджати класного керівника щодо відсутності учня на онлайн-уроці.

· Розклад уроків відповідно до складеного (слідкуйте за інформацією від класних керівників).

· Класні керівники у групах класу надають інформацію щодо форм проведення уроків під час дистанційного навчання.

· Під час проведення онлайн-навчання учні мають заходити у конференцію під власними прізвищами, вказавши клас, із увімкненими відеокамерами.

· Учителі розміщують завдання на освітніх платформах, які обрані, зручні учасникам освітнього процесу, із зазначенням дати та часу подачі виконаного домашнього завдання (в залежності від виду роботи або наприкінці уроку, або не пізніше дня проведення наступного уроку).

· При асинхронному навчанні завдання розміщується в день проведення уроку із зазначенням дати та часу здачі виконаного завдання.

· У разі виникнення запитань до вчителя щодо виконання роботи, учні можуть звернутися за поясненням на відповідних освітніх платформах.

· Вчителі відповідають на запитання в робочий час (08.00-18.00)

· Роботи, які надіслані пізніше зазначеного часу, вважаються такими, що не виконані.

Якщо дитина з якихось причин пропустила уроки, необхідно обов’язково поставити до відома класного керівника або учителя-предметника.

Режим карантинного дня Режим життя більшості українці зараз монотонний і обмежується чотирма стінами. У такій реальності важливо давати собі нові емоції та стимулювати нові зацікавленості, аби не погрузнути у депресивному стані та не піддатися паніці і флегматичності.

Найважливіше – коректно спланувати день, коли працюєш з дому. Розпорядок дня ніхто не скасовував – підйом, чищення зубів, зарядка, провітрювання квартири. Прокидатися варто щодня в один і той самий час, обов’язково снідати.

Звісно, протягом трьох тижнів карантину, коли весна у самому розцвіті, не вийде сидіти вдома абсолютно весь час. Сходити у магазин, винести сміття потрібно, але виходити слід лише у масці та обов'язково дотримуватися правил безпеки.

Порада 1 – режим дня "робочий". Варто мати план на кожен день. Формувати його можна на папері, у смартфоні чи у голові. Корисно щодня робити, окрім обов’язкової роботи, щось цікаве і щодня різне. Згодом це стане звичкою і виконувати все за пунктами буде легко. Звісно, не треба забувати про відпочинок – його теж вписуйте у режим дня.

Порада 2 – робоче місце вдома. Так, карантин – це не канікули, тож працювати віддалено потрібно так само якісно, як і в офісі. Проте протягом дня варто не лише працювати, а й займатися спортом та стежити за раціоном харчування. Це допоможе тримати в тонусі не лише мозок, а й тіло. Аби робота була максимально продуктивною, потрібно належним чином підготувати робоче місце – прибрати зайві речі зі столу. Це допоможе налаштуватися на роботу, і нічого не відволікатиме від заданого темпу. Також варто облаштувати кімнату так, щоб вона була добре освітлена, та часто провітрювати її.

Порада 3 – різноманіття одягу. Так-так, у більшості з нас офіс перенесено додому – ми працюємо за домашнім лептопом та вільні від необхідності ідеально виглядати. Проте навіть вдома потрібно мати нехай не розкішний, але бодай різноманітний вигляд. Щоб налаштуватися на роботу, щодня обирайте різний одяг і не надягайте піжаму. Психологічно легше буде сконцентруватися на робочому ритмі.

Порада 4 – необхідний відпочинок. Коли чергова справа зі списку, складеного напередодні, виконана, варто перепочити. Це може бути чашка чаю або кави, зарядка, улюблена пісня, кілька віджимань або скручувань. До того ж під час роботи за комп’ютером не треба забувати про відпочинок для очей – через кожні 45 хвилин відводьте погляд вдалину на 1-3 хвилини.

Порада 5 – чистий інформаційний простір. Зрештою це – чи не найголовніша порада для вашого ментального здоров'я та душевного стану. Припиніть читати кількадесят видань та сотні новин про коронавірус, переглядати канали з шокуючою статистикою, гучними заголовками та заманливими фактами. Достатньо буде раз на день читати новини з офіційного джерела інформації – Міністерства охорони здоров’я та одного-двох улюблених, дійсно якісних видань. Не перевантажуйте себе страхітливими фактами та не "заражайтесь" панічним настроєм. Все мине, все буде добре, варто лише перечекати, поставивши соціальне життя на паузу на кілька тижнів.

Для дітей – планування дня і уроки

Для дітей перш за все потрібно скласти графік на кожен день тижня. Так дитина розумітиме, що має і зобов’язання, і відпочинок та дозвілля, й буде організовано підходити до часу.

Цілодобово з дітьми. Не залишайте дітей самих вдома і не ігноруйте їхніх прохань та бажання уваги.

По-перше, збережіть для дітей звичайний режим дня – ранній підйом, зарядка, сніданок, розумова робота (уроки, розвивальні завдання), обід, відпочинок, читання, ігри, мультики, непізнє засинання.

По-друге, не змушуйте дітей цілий день вчитися і робити уроки. Це буде неефективно, і від напруги у дитини зіпсується настрій, а далі – і у батьків.

По-третє, будьте у постійному контакті з дитиною. Поясність дітям, що зараз вимушені умови, коли батьки, навіть перебуваючи вдома, будуть трохи зайняті якусь частину дня. Попередьте, що ви попрацюєте, а потім пограєте разом.

Школа вдома. Найпродуктивнішою частиною дня є дообідній час – на ці години розподіліть уроки для дітей тривалістю 25-35 хвилин. Поясніть дитині матеріал, перегляньте з нею кілька прикладів, дайте завдання, потім перевірте його. Діти дорослого шкільного віку самостійно можуть прочитати нову тему, виконати завдання до неї.

Карантин змінив життя кожного.


Важливо розуміти, що сьогодні всі ми перебуваємо у нетиповій стресовій ситуації. Вплив умов карантину на наше психічне здоров’я та самопочуття не варто недооцінювати.

Кiлькiсть переглядiв: 168

Коментарi