• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Наші традиції

/Files/images/den_uchitelya/DSC04432.JPG Традиції школи

Наша школа - свiт зi своїми цiнностями, вiдносинами i традицiями. Школа має свою багату iсторiю та традицiї. Головними лiтописцями i зберігачами iсторiї i традицiй школи є самi учнi i вчителі.

Загалом, традиції школи - це духовний стан кожного учня, вчителя та працівників школи. І в залежності від кількості та значення традицій та звичаїв, можна сказати про стосунки у колективі, адже спільна справа зближує, загартовує, а також і виховує.

Вірно сказано, що «школа, в якій немає традицій ... не може бути хорошою школою».

Шкільні традиції є тією ланкою, яка об’єднує учителів, учнів, випускників і батьків. У будь-якій країні є свої традиції, які складалися століттями і тисячоліттями. Школа - це теж держава, той маленький світ, в якому наші учні проживають цілих 11 років. "Ніщо так не скріплює колектив, - зазначав А. С. Макаренко, - як традиції." Традиції школи зберігають вічно цінне: наступність поколінь, любов і повагу до історії рідної школи, бажання збагатити її славу... Саме та школа, яка має ціль створити для себя добре ім’я і через традиції зберегти його, має майбутнє.

У нашій школі склалося чимало гарних і стійких традицій.

1 ВЕРЕСНЯ

Зустріч зі школою, вчителями, друзями. На це свято приходить багато гостей. Звучать привітання, виступи учителів, батьків, гостей. Лунає перший дзвоник і починається навчальний рік.

День самоврядування

Доброю традицією стало в нашій школі напередодні дня Вчителя проводити день самоврядування. Кожен з учнів, хто був у ролі вчителя, зрозумів, що це дуже нелегка справа. Адже справжній вчитель повинен не тільки досконало знати свій предмет, але ще й дітей зацікавити ним, тримати дисципліну та увагу всього класу.

День туризму. День здоров’я

Традиційно в цей день проводяться спортивні змагання. На виховних годинах розглядаються принципи здорового способу життя, інформація про спортивні досягнення школи і нашої країни. Але найбільше цікавими для дітей залишаються туристичний зліт, каша, різноманітні конкурси.

/Files/images/1705_turisti/2.jpg

День вчителя

Урочисті заходи до Дня вчителя «Учителю вклонися до землі». У цей день учні школи вітають своїх учителів із професійним святом, готують для них концерт, стінгазети, фотовиставки. Багато посмішок, квітів, щирих теплих слів дарують діти своїм улюбленим учителям – це є найдорожчий подарунок для всього колективу школи.

Разом з Днем учителя в нашій школі проходить День самоврядування. Це найцікавіший день в навчальному році. Старшокласники проводять уроки в інших класах, на один день вони стають учителями, класними керівниками, адміністрацією школи.

Відзначення Дня створення Гельсінської групи.

Учні та пеагогічний колектив вшановує пам'ять великих українців. Прорходять урочисті заходи з запрошенням гостей обласної та міської ради.

Новорічне свято.

Це найулюбленіше свято школи. Для молодших школярів старшокласники готують мандрівку до новорічної казки, проводять з дітьми різноманітні конкурси, де малята

Заходи до Дня народження відомого правозахисника Олекси Тихого.

Майбутнє покоління не забуває про здобутки великої людини та рівняється на нього.

День Захисника Вітчизни.

Школа займається не тільки навчанням, а й вихованням дітей. А що може бути важливішим виховання патріотичних почуттів у підростаючого покоління. Саме тому на передодні свята Захисника Вітчизни у школі проходять спортивні змагання.

Акція «Первоцвіт»

Вона проходить щорічно на початку березня. Учні усвідомлюють необхідність оберігати первоцвіти, готують та захищають проекти на дану тему, мандрують просторами фауни та флори, беруть активну участь у конкурсі малюнків.

Святкові привітання «Наші любі матусі та бабусі»

8 Березня – жіноче свято

Вітання приймає жіноча половина школи. Святковий концерт для вчителів, мам, бабусь готовлять всі – від початкової школи до випускників.

Прощай, Букварику

Це свято для першокласників. У цей день наші найменші учні прощаються зі своїм першим підручником – Букварем. На свято запрошуються батьки, вчителі та адміністрація школи.

Наші маленькі друзі розповідають чому їх навчив перший підручник та як вони готуються до зустрічі нових знань.

День Перемоги.

Війна. В серці старшого покоління це слово – незагоєна рана. Скільки крові пролито! Скільки сліз виплакано. Якою стіною здобута Перемога.

До Дня Великої Перемоги в нашій школі щорічно проводяться заходи. Школярі готують концерт для ветеранів війни і праці, беруть участь у святковому мітингу і несуть квіти до пам’ятника солдатам, які віддали життя в боях за нашу Вітчизну. Це цікаві зустрічі з ветеранами, це екскурсії в шкільний музей, де учні знайомляться з героїчними подвигами земляків, які ціною свого життя здобули Перемогу. Діти збирають матеріали про ветеранів війни, беруть участь у концерті творчих робіт «Історія моєї родини».

На виховних годинах мова йде про те, як воїни переможці проявили чудеса героїзму, стійкості, мужності, билися до останньої краплі крові, як вони вистояли і перемогли. Діти беруть участь у конкурсі читців поезії, інсценованої пісні, присвяченій Другій Світовій війни

Останній дзвоник

«Школа моя рідна школа…». Як ніжно звучать ці рядочки у виконанні випускників. Жоден останній дзвінок не обходиться без сліз учителів, батьків, дітей.

Незабутні хвилюючи хвилини в житті кожної людини – закінчення школи. Позаду безтурботне дитинство, гучні перерви, дитячі витівки, любовні послання й невивчені уроки, а попереду чекає доросле, самостійне життя з його переживаннями, тривогами, радостями й новими успіхами.

Свято Останнього дзвінка завжди проходить у творчій атмосфері. Школярі стараються сказати слова вдячності кожному вчителю, батьки теж не стоять осторонь.

Учителі ніколи не соромляться своїх справжніх ніжних почуттів до своїх учнів саме в цей день. Скільки років пройшло, але свято Останнього дзвінка не повторюється. Немає однакового сценарію виступів, тому що всі класи різні , індивідуальні. Дорого коштують ці слова, які в цей день вимовляють учні своїм учителя

Випускний вечір

Промайнув навчальний рік, наче комета на небосхилі, закінчилися випускні іспити і ось він - довгоочікуваний випускний вечір. Атестати вручені, випускників вітають почесні гості, директор школи, учителі, батьки. Потім розпочинається остання шкільна дискотека, після якої випускники ідуть зустрічати світанок свого нового дорослого життя.

Кiлькiсть переглядiв: 633

Коментарi